صافکاری

صافکاری ماشین

این مبحث از اقدامات نگهداری ماشین جداست و در شرایطی نیاز به صافکاری داریم که آسیبی به خودرو وارد شده باشد. روشهای متنوعی برای صافکاری ماشین وجود دارد ه بی اغراق تمام آن ها به صورت تجربی به دست می آیند چون ابدا هیچ آموزش آکادمیکی برای صافکاری ماشین وجود ندارد و تحویل ماشین مانند روز اول را صرفا مدیون تجربه صافکار هستیم. بسته به نوع و شدت ضربه، زمان، هزینه و میزان کار لازم برای صافکاری متفاوت است.

صافکاری به انگلیسی
خیلی از عنوانهای تخصصی در برگردان انگلیسی معنای ملموسی دارند اما خدمات خودرو خصوصا مواردی مانند صافکاری، که مختص به ماشین هم نیست، غالبا با تعابیر مختلفی مانند Machine Smoothing و … رو به رو شویم. البته بعضی از این اصلاحات بیشتر به زبان آلمانی جستجو می شود چرا که مهد اتومبیل سازی و صنعت خودرو در این کشور تاریخچه ی دیرینه ای داشته و کاربران را وادار میکند تا با عکس و فیلمهای خودرو سازی و تعمیر خودرو در آلمان سرگرم شوند. شما هم میتوانید برای مشاهده نمایشگاه های خودرو در آلمان به اکانت itunecars در آپارات مراجعه کنید.

صافکاری بدون رنگ

اگر بخواهیم برای صافکاری انواعی را در نظر بگیریم، مستقل از تجربه و کیفیت کار، مفهوم صافکاری با رنگ و صافکاری بدون رنگ مطرح می شود. همانطور که قبل تر نیز به آن اشاره شد، بخشی از این فرآیند تخصصی و تجربی به تبهر برمیگردد اما بخش مهم تر آن به شدت ضربه و جای آسیب دیدگی باز میگردد. در مواردی که شدت ضربه زیاد باشد، معمولا میزان ریختگی رنگ بالا بوده و یا در روند تعمیر بخش هایی از رنگ میریزد که در این صورت باید صافکاری با رنگ انجام شود و نقاشی خودرو باید به گونه ای باشد که تضادی با رنگ کوره ای و به اصطلاح فابریک خودرو نداشته باشد. در حالتی که میزان آسیب دیدگی بدنه کم باشد هم می توان با روش های خاص و بدون آسیب به رنگ خودرو صافکاری را به اتمام رساند. البته بسته به نوع خودرو و رنگ به کار رفته حساسیت صافکاری ماشین هم تغییر میکند. در مدل های لوکس معمولا کیفیت و ضخامت رنگ به گونه ای است که در تعمیر بنده  دچار آسیب نمی شود. در این تیپ خودروها عمل نقاشی ماشین، باید با احتیاط بیشتری انجام شود و ابدا نباید رنگ به گونه ای باشد که اخلاف ضخامت رنگ اولیه با رنگ ثانویه، به صورت موج خود را روی بدنه نشان بدهد.

صافکاری به روش جدید

شاید اساس صافکاری ماشین یکسان است و در ابتدا باید دمای بدنه ماشین را بالا برد تا انعطاف پذیری ورقه ها بیشتر شود. این عمل با آب جوش، دستگاه های مخصوص و … انجام می شود و حساسیت آن بالاست چرا که نباید به سایر بخش ها و رنگ ماشین آسیب وارد شود. بعد از آماده سازی بدنه باید با ابزار مناسب صافکاری ماشین انجام شود.

صافکاری ماشین به روش مکش

شاید دیده باشید که برای برخی فرورفتگی های بدنه ماشین از دستگاه های مکش استفاده می شود تا صافکاری تا حد ممکن بدون ضربه و چکش کاری انجام شود. در این روش تنظیم مکش دستگاه به تشخیص کارشناس صافکاری انجام شده و در نقاط مربوطه مکش صورت میگیرد تا آماده سازی برای صافکاری انجام شود. در برخی شرایط آسیب دیدگی، صرفا با دستگاه مکش مرتفع می شود. در سایر موارد هم بعد از چکش کاری، بتونه کاری انجام شده و به مرحله نقاشی منتقل می شود.